Κύρια Ερευνήτρια

Σουλτάνα-Μαρία Βαλαμώτη

 

Αρχαιολογικά Φυτικά Κατάλοιπα

Συνεργάτες

Andreas Heiss, Stefi Jacomet, Hans-Peter Stika,

Μεταδιδάκτορες

Φορέας Υποδοχής (ΑΠΘ): Ivanka Hristova, Μαρία Ντίνου, Clemence Pagnoux, Σοφία Λαπαρίδου, Calla McNamee

UHOH: Marian Berihuete Azorin

OEAI: Andreas Heiss (συνεργάτης του προγράμματος)

Διδάκτορας: Πετρίδου, Σταυρούλα Μίχου

Μέλη της ομάδας: Tzvetana Popova, Helena Marinova, Milena Primavera, Girolamo Fiorentino, Γεωργία Τσαρτσίδου

Ομάδα SEM, ΑΠΘ: Λαμπρινή Παπαδοπούλου, Ελένη Παυλίδου

Πειραματικές απανθρακώσεις: Άννα Μπουρλίβα

 

Εθνογραφική Τεκμηρίωση:

Γιώργος Χτινέλης (Μεταπτυχιακός Φοιτητής), Ιωάννα Μίμη (Μεταπτυχιακή Φοιτήτρια)

Μέλος της ομάδας: Αλεξάνδρα Μπακαλάκη

 

Αρχαία κείμενα και επιγραφές

Υποψήφιοι Διδάκτορες: Παύλος Αναγνωστούδης, Κώστας Συμπόνης, Νικολέττα Βουρονίκου, Άννυ Τζελεπίδου

Μέλη της ομάδας: Παντελής Νίγδελης, Βασίλης Φυντίκογλου

 

Ομάδα Εργαλείων Άλεσης

Μεταδιδάκτορες: Maria Bofill, Antoni Palomo

Διδάκτορες: Δανάη Χονδρού, Georgina Prats Ferrando, Ισμήνη Νίνου, Τάσος Μπεκιάρης

Μεταπτυχιακοί: Ελευθερία Αλμασίδου

Βοηθός: Ντίνος Παυλίδης

Μέλη της ομάδας: Χαρά Προκοπίου, Natalia Alonso, Maria Ivanova, Σταύρος Βεργόπουλος

 

Ομάδα Μαγειρικών Εγκαταστάσεων

Μεταδιδάκτορες: Τασούλα Δημουλά, Εβίτα Καλογηροπούλου

Μέλη της ομάδας: Ζωή Τσιρτσώνη, Sandra-Prevost Dermarkar, Εύη Παπαδοπούλου

 

Ομάδα Βάσης Δεδομένων και Γεωγραφικών Συστημάτων Πληροφόρησης

Διδάκτορες: Πάνος Τοκμακίδης, Θέμης Ρουστάνης, Denitsa Nenova

Μέλη της ομάδας: Κώστας Τοκμακίδης, Σπυρίδων Σπατάλας

 

Βοηθοί

Ελευθερία Αλμασίδου, Παύλος Λαθήρας, Αγγελική Καραθάνου

 

Ομάδα Ιστοσελίδας

Τάσος Μπεκιάρης (σχεδιασμός ιστοσελίδας), Νίκος Κατσικαρίδης (σχεδιασμός ιστοσελίδας), Δανάη Χονδρού (σχεδιασμός λογοτύπων)

 

Γραμματειακή υποστήριξη

Κατερίνα Καρατασάκη

Στέλα Αναστασάκη (Απρίλιος-Δεκέμβριος 2016)

 

Εθελοντές

Γεώργιος Καπετανάκης

 

 

Copyright: Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης 2016-2021. All Rights Reserved.

Search